Podpořené projekty v roce 2019

Dne 16.4.2019 rozhodla komise od podpoře projektům MLádež kraji - kraj Jihočeský 2019. Podpořeno bude 13 projektů celkovou částkou 200 000 Kč z dotace MŠMT. Dne 28.5.2019 podpořila komise projekty ještě částkou 20 000 Kč z dotace Jihočeského kraje. 

1. Charitativní den - Charitativní sportovní den, výtěžek bude věnován spolku HAIMA CB, který podporuje dětskou onkologii Nemocnice Č.B.

2. Jak se stát rytířem - Prodloužený víkend pro děti a mládež, kteří seznámí se životem ve středověku, naučíse  rytířským dovednostem, vyrobí si zbroj a obleky, budou pasováni na rytíře. 

3. Kde se všude skrývá matematika? - Přiblížení přírodovědeckých disciplín (matematiky, statistiky, ekonometrie..) žákům základních škol hravou lehce pochopitelnou formou.

4. Koncert Vojta Drahokoupil- Koncert zpěváka Vojty Drahokoupila s kapelou pro širokou veřejnost. 

5. Léto s koňmi - Uspořádání 2 akcí pro děti a mládež - Sportovně jezdecký den a Loučení s létem s tématikou sportovních a jezdeckých soutěží.

6. Neboj a pojď! na Malé inventuře - Aktivní účast dětí z Dětských domovů na organizaci festivalu nového divadla Malá inventura.

7. Podzim v přírodě - Víkend pro děti a mládež, kde se děti seznámí s podzimní přírodou a přípravou přírody na blížící se zimu. 

8. Pohádková cesta s lesními zvířátky - Lesní stezka s úkoly pro děti na téma "Zvířátka lesa".

9. Poznáváme přírodu - Víkendový pobyt v přírodě pro děti a mládež s poznáváním přírody.

10. Staň se informatikem - Den plný hravých worshopů pro studenty středních škol na témata z oblasti informatiky (např. virtuální realita, kryptografie, šifrování, steganografie, bezpečnost a ochrana dat….)

11. Survival - Víkend, kde si účastníci vyzkouší přežít se základním vybavením do přírody, rozdělávat oheň, vařit na ohni, stavět přístřešky a další dovednosti. 

12. Tančíme 2019 - Uspořádání Tančírny - tanečního odpoledne pro veřejnost, příprava vlastní choregrafie na festivalu Tanec Praha v Českých Budějovicích. 

13. TTT - Koncert skupiny The TAP TAP z Jedličkova ústavu pro veřejnost.