29.11.2019 - projekt Staň se na den informatikem

Dne 29. 11. 2019 se v rámci projektu Mládež kraji konala akce nazvaná Staň se na den informatikem. Akce byla určena zejména studentům středních škol z Jihočeského kraje. Na programu byla aktuální a zajímavá témata z oblasti informatiky, a protože se jednalo o workshop, účastníci si měli možnost vše hned sami vyzkoušet. Měli tak možnost najít cestu z bludiště pomocí svého naprogramovaného kódu, navrhnout a vymodelovat na 3D tiskárně vlastní výrobek, zašifrovat data pro bezpečný přenos k adresátovi nebo přežít ve virtuálním světě. 37 studentů a 4 vyučující si pod vedením 9 dobrovolníků vyzkoušeli  příslušné informatické techniky  doslova  tzv. „na vlastní kůži“.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Akce se bude konat 29. 11. 2019 v areálu EF JU. http://di.ef.jcu.cz/

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity pod záštitou RADAMBUKu a Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity za podpory MŠMT a Jihočeského kraje pořádají workshop pro studenty a žáky na aktuální a zajímavá témata z oblasti informatiky.

Můžete se těšit na kódování, zkusíte si, jak zašifrovat data, čeká na Vás svět virtuální reality a spoustu dalších zajímavých aktivit.

Registrace je možná zasláním e-mailu na: inrem@ef.jcu.cz nebo na liskom05@ef.jcu.cz. Nezapomeňte uvést název školy, počet přihlašovaných studentů a do jaké třídy studenti chodí.

Workshop se koná v areálu Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. Adresa děkanátu je Studentská 13, 37005 České Budějovice, ale workshop probíhá v budově F na učebně F5.

Přesné umístění najdete na mapě kampusu JU (číslo 17) nebo na mapách Seznamu. (Je to téměř naproti Studentskému klubu Kampa.)

Z centra se k nám dostanete MHD ČB (trolejbusem 3 nebo autobusy 7 či 15), zastávka Jihočeská univerzita.

 

Fotogalerie: